قوانین و مقررات

نوشته شده توسط سینا کاوسی on . ارسال از : درباره

قوانین خدمات میزبانی مریم هاست

به اطلاع می رساند تمامی فعالیت این مجموعه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد

 

قوانین کلی سایت

 

توافقنامه و تغییرات 

1- کلیه کاربران سرویس ها ، موظف به رعایت کامل شرایط مریم هاست می باشند. این شرایط جامع و کامل نبوده و مریم هاست حق اضافه، حذف و یا تغییر بند های آن را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در سایت رسمی خود با آدرس maryamhost.ir برای خود محفوظ می دارد.

 اطلاعات صحیح

 2- کاربران می بایست با به روز نمودن اطلاعات خود هنگام استفاده از خدمات مریم هاست اطلاعات صحیح را در اختیار مریم هاست قرار دهد و مریم هاست برای برقراری ارتباط با مشترک از اطلاعات ارائه شده توسط مشترک استفاده می نماید.

3- چنانچه اطلاعاتی که ارائه می دهند نادرست باشد و یا مریم هاست شبهه مستدلی در مورد نادرست بودن اطلاعات داشته باشد مریم هاست به صلاحدید خود مجاز خواهد بود خدمات مشترک را قطع و حساب وی را مسدود نماید.

حفظ اطلاعات محرمانه

4- مریم هاست هیچگونه اطلاعات مریوط به کاربران بدون اجازه صریح ایشان به دیگری نخواهد داد. از اطلاعات شما تنها در هنگامی استفاده خواهد شد که لازم است تغییر در محصولات و خدمات محصول و یا خدمات جدید مریم هاست و شرایط ویژه ای که ممکن است برای شما قابل توجه باشد به اطلاعتان برسد.

 امنیت حساب

5- کاربر وظیفه محرمانه ماندن کلمه عبور و اطلاعات حساب خود را دارد، مسئولیت تمام عملیاتی که بوسیله حساب مشترک انجام گیرد به عهده خود مشترک است.

6- چنانچه استفاده غیر مجاز و یا ناقض امنیت صورت بگیرد باید سریعا به مریم هاست اطلاع رسانی شود، بدیهی است مریم هاست هیچگونه مسئولیتی در قبال هرگونه زیانی که بر اثر استفاده فرد دیگری از کلمه عبور و یا حساب مشترک با و یا بدون اطلاع کاربری انجام شده نمی پذیرد. مسئولیت خسارتهای وارده احتمالی به مریم هاست یا دیگر کاربران که در اثر استفاده افراد متفرقه از حساب یا کلمه عبور کاربریبوده به عهده کاربر می باشد.

7- مریم هاست از پذیرفتن مسئولیت هرگونه فعالیت انجام شده در حساب کاربری با و یا بدون اجازه کاربر خودداری میکند.

نحوه راتباط

۸- نحوه ارتباط مریم هاست با کاربران به وسیله ایمیل آنها میباشد که توسط خود کاربران در پنل کاربری وارد شده است ، کاربران میباست با قرار دادن ایمیل مریم هاست در لیست سفید ایمیل خود ، از انتقال پیام های ارسالی به قسمت اسپم ایمیل خود جلوگیری کنند ، بدیهی است مسئولیت عدم مشاهده اطلاعیه ها و اخطاریه های ارسال شده بر عهده خود کاربر میباشد.

۹- برای اطلاع از آخرین تحولات کاربر میبایست به مریم هاست مراجعه کرده و قسمت اطلاعیه ها را مطالعه کند ، مریم هاست تضمینی برای اطلاع بهکاربران از راه های مختلف نمیدهد .

عدم استفاده غیر قانونی

۱۰- کاربران میبایست هیچگونه استفاده خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین بین الملل انجام ندهد.

۱۱- چنانچه مریم هاست به علت استفاده غیرقانونی کاربر و یا موارد غیر اخلاقی اطلاعات کاربر را حذف و اقدامات اصلاحی انجام دهد هیچگونه وجهی قابل استرداد به مشترک نخواهد بود.

۱۲- مریم هاست حق آشکار ساختن هرگونه اطلاعات را برای اجرای قوانین، مقررات و بطور کلی روال قانونی برای خود محفوظ میداند .

۱۳- مریم هاست این حق را برای خود محفوظ می دارد که استفاده از خدمات و محصولات را بررسی نموده و به اختیار خود آنرا لغو نماید.

۱۴- مریم هاست مجاز است دسترسی کاربر به خدمات را در هر زمان و به هر دلیل بدون اطلاع قبلی قطع و یا مسدود نماید.

مرجع قضاوت

۱۵- مرجع قضاوت درباره وجود مشکل مریم هاست بوده و کاربر نمیتواند با ارائه نظر دیگر اشخاص و یا وب سایت ها وجود مشکل در سرویس را اثبات کند ، مریم هاست خود ابزار لازم برای شناسایی مشکلات احتمالی را دارا میباشد . 

عودت مبالغ

۱۶- امکان عودت ، مبلغ واریز شده به حساب کاربری مریم هاست وجود ندارد .

۱۷- عودت مبلغ پرداخت شده برای سرویس ها دارای “سه روز پازگشت پول” دارای شرط عدم سو استفاده کاربر از سرویس است ، بدیهی است ثبت سفارش و لغو آن جهت عودت مانده حساب کاربری امکان پذیر نبوده .

۱۸- امکان کنسل کردن دامنه های ثبت شده به هیچ عنوان وجود ندارد و هیچ مبلغی در این خصوص بازگشت داده نمی شود .

۱۹- استرداد وجه به حساب کاربری هر کاربر انجام می گردد که می تواند برای سفارشهای دیگر استفاده نماید .

اخلاقیات

۲۰- در صورتیکه مشتری اقدام به فحاشی و ناسزای به مریم هاست و یا هر یک از کارکنان آن بنماید مریم هاست مجاز است ، قرارداد او را به طور یک طرفه فسخ کنند ، همچنین مبلغ سرویس مورد نظر به هیچ وجه به او عودت نخواهد شد .

سرویس دهی

۲۱- مریم هاست هموار سعی میکند تا بهترین سرویس دهی را به کاربران خود ارائه دهد ، اما بدیهی است برای استفاده از آخرین تکنولوژی ها مریم هاست با دیتاسنتر ها و شرکت های غیر ایرانی کار میکند و به دلیل تحریمات ممکن است ، امکان ارائه سرویس دهی از مریم هاست سلب شود ، مریم هاست همواره تلاش خود را مبنی بر بازگرداندن حقوق تضییع شده کاربر مینماید.

عدم وجود ضمانت

۲۲- مریم هاست هیچگونه ضمانتی مبنی بر اینکه محصولات و خدمات احتیاجات مشترک را برآورده می‌کنند ، سرویسها قطع نمی‌شوند، بدون خطا هستند و یا معایب برطرف خواهند شد ارائه نمی‌دهد ، این موارد بدلیل گسترده بودن علم رایانه میباشد .

سلب اختیار

۲۳- مریم هاست همه تلاش خود را برای پایداری سرویس ها می نماید. هرگونه اختلالی در ارایه سرویس به منزله سلب حق اجرای این توافقنامه از مریم هاست نمی‌باشد.

وضعیت اضطراری

۲۴- مریم هاست همه تلاش خود را برای پایدار نگه‌داشتن خدمات و محصولات انجام می‌دهد با این همه ، مشکلات خاص و سایر عوامل خارجی ممکن است منجر به وقفه در سرویس‌دهی مریم هاست گردند.

۲۵- مشترک موافقت می‌نماید مریم هاست را برای نتایج این وقفه‌ها مسئول نداند ،مریم هاست هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد اضطراری مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی مریم هاست تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از اضطراری موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد.تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد اضطراری خواهد بود.

رفع مسئولیت

۲۶- مریم هاست تمام توان خود را جهت ارائه بهترین سرویس بکار میگیرد و بر روی تمامی سرویس ها حداکثر استاندارد کیفیت را رعایت میکند اما تحت هیچ شرایطی در برابر خسارات غیرمستقیم و اتفاقی(مانند از دست رفتن اطلاعات و هک شدن سایت و …)‌ مسئول نمی‌باشد، برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممکن است از حالات فوق مستثنی گردد که در همچین شرایطی مسئولیت مریم هاست محدود به قانون می‌گردد. کاربران موافقت میکنند که در هیچ شرایطی حداکثر مسئولیت تقبل شده توسط مریم هاست در برابر خسارات احتمالی بیش از مقدار پرداختی شما به ازای خدمات و محصولات مشخص خریداری شده نگردد.

بخش پشتیبانی

۲۷- کاربر متعهد میشود تا از ارسال تیکتهای مکرر و در یک موضوع جدا خودداری کند.

۲۸- تمامی کاربران موظف هستند تا مشکلات خود را تنها از طریق سیستم تیکت پیگیری نمایند .

۲۹- کاربر موظف است تا ادب و شئونات اخلاقی را در هنگام ارسال تیکت پشتیبانی رعایت نماید و مشکلات خود را در نهایت آرامش و ادب پیگیری نماید.

۳۰- کاربر موظف است هنگام ارسال تیکت، سرویس مربوطه، عنوان تیکت، و متن تیکت را به درستی و با توضیحات کامل وارد نماید تا در پاسخگویی اپراتورهای وقفه ایجاد نشود و در نهایت در حل مشکل کاربر تسریع گردد.

۳۱- کاربر میباست تا دریافت پاسخ از جانب پشتیبانی منتظر بمانند و از زدن تیکت و یا پاسخ های مکرر خوداری کنند .

سیستم مالی

۳۲- دوره های ماهیانه ۳۰ روزه ، سه ماه ۹۰ روزه و دوره های ۶ ماه ۱۸۰ روزه و دوره های سالیانه ۳۶۵ روزه میباشند.

۳۳- تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین شرکت مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

۳۴- جهت تغییر پلن و ارتقا سرویس کاربر میبایست اختلاف قیمت پلان جدید و قدیم را پرداخت کند ، همچین در صورتی که ارتقا انجام شده دارای هزینه دوره ای میباشد ، هزینه به سرویس اصلی اضافه خواهد شد و هزینه دارای دوره مجزا از سرویس جدید نخواهد بود ، بدهی است در صورتی که به پلان پایینتر ( پلانی با هزینه کمتر ) تغییر انجام شود ، هزینه ای به کاربر عودت داده نمیشود .

تفسیر شخصی

۳۵- کاربران نمیتوانند بدلیل ارائه یک خدمت در شرکت های مشابه آن را ازمریم هاست درخواست کنند ، کاربران میتوانند قبل از خرید سرویس با بخش پشتیبانی مشورت لازم را به عمل آورند .

حق مالکیت معنوی

۳۶- مشتریان نمی توانند بدون موافقت کتبی ، تمام یا بخشی از متونی را که بر روی وب سایت مریم هاست قرار دارد کپی نموده، تکثیر کرده، چاپ مجدد نموده یا به هر شکل دیگر به کار ببرند و نمی توانید از نشان تجاری، علائم و کلاً هر چیز دیگری که حقوق مالکیت معنوی آن برای این سایت ثبت شده است، بدون مجوز کتبی استفاده کنند.

موارد فورس ماژور

۳۷- مریم هاست هیچگونه مسئولیتی را در قبال عدم رعایت تعهدات خود که به موجب بروز مسائل فورس ماژور پدید آمده اند، از جمله: بلایای طبیعی، جنگ، شورش، اغتشاشات عمومی، حوادث کلی، زمین لرزه، اعتصاب، آتش سوزی، سیل، انفجار، کمبود نیروی کار، تصادفات، توقیف، محدودیتهای دولتی و تحریم های بین المللی نمی پذیرد. ضمن اینکه مریم هاست تحت هیچ شرایطی در برابر خسارات غیرمستقیم و اتفاقی از قبیل از دست رفتن اطلاعات و… مسئول نمی باشد و شما به هنگام ثبت نام و یا سفارش سرویس این تعهد را میدهید که ادعایی در این رابطه نداشته باشید. اما در چنین شرایطی مریم هاست تمام توان خود را به کار می گیرد تا تاثیرات هر یک از موارد فورس ماژور را به حداقل کاهش دهد و آنرا سبک تر کند.

 

قوانین سرویس های میزبانی خریداری شده

 

 کاربر نباید از سرویس میزبانی وب به عنوان هاست دانلود استفاده نماید، همچنین استفاده از rapidleech و اسکریپت های شبیه به آن بر روی هاست اشتراکی ممنوع است .

– استثناء : هاست هایی که به عنوان هاست دانلود ارایه می شوند از این قاعده مستثنی می باشند

 سایتهایی که بیش از حد مجاز از منابع سرور که به صورت اشتراکی میان مشتریان میباشد ، مانند CPU ،Ram و یا شبکه استفاده کنند بسته به میزان استفاده مبلقی اضافه تر از صورت حساب از آنها دریافت میشود و در صورت که استفاده از منابع بسیار بیشتر باشد ، ممکن است مریم هاست از ارائه میزبانی خود داری کند ،مریم هاست  مرجع قضاوت در مورد استفاده از منابع میباشد .

 سرویس میزبانی وب دارای پشتیبانی نرم افزاری نمیباشد و فقط موارد مربوط به هاست دارای پشتیبانیمریم هاست  میباشد .

 با توجه به گوناگون بودن سیستم ها مریم هاست تضمینی مبنی بر اجرا شدن صحیح و کامل تمامی نرم افزار ها روی سرور ارائه نمیدهد .

 راه اندازی آپلودسنتر و چت روم و سایت های هک ، بازی های آنلاین ، بر روی سرویس میزبانی وب ممنوع است .

 استثنا : هاست هایی که به عنوان هاست چت روم و بازی آنلاین ارایه می شوند ، به شرط عدم استفاده بیش از حد مجاز می باشند

 مریم هاست مجاز است ، سایت هایی که مورد حمله های مختلف مانند ، DDOS قرار میگیرند را مسدود کنند و در صورت ادامه پیدا کردن موضوع از میزبانی خودداری خواهد کرد .

مریم هاست مجاز به حذف فایل های ویروسی و مخرب بدون اطلاع به کاربر میباشد .

 مریم هاست مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTP خواهد بود.
۹- مریم هاست مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار ویا download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.
مریم هاست مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.
 مریم هاست تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته ومریم هاست مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

مریم هاست تضمینی برای بک آپ گیری به کاربران نمیدهد ، در صورت لغو شدن این فرایند به کاربران اطلاع داده خواهد شد .

 هر کاربر فقط یک بار در ماه میتواند به صورت رایگان درخواست ریستور بک آپ را از مریم هاست داشته باشد .

مریم هاست میتواند به محض مشاهده ارسال هرزنامه (spam) از یک حساب و یا تشخیص مرتبط بودن آن حساب با ارسال هرزنامه آن حساب را مسدود خواهد کرد و علاوه بر این مریم هاست میتواند نسب به دریافت مبلغ خسارت تعیین شده پس از برآورد خسارات وارد شده اقدام نمایند . این شرایط برای استفاده از تمامی خدمات و محصولات قابل اجراست.

 

قوانین ثبت دامنه های ملی IR

۰. مقدمه

مقررات زیر ناظر به ثبت نام‌های دامنه اینترنتی در دامنه کدکشوری ایران از طریق مرکز ثبت دامنه پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (از این پس «مرکز ثبت دامنه» یا «مرکز ثبت») است که یا مستقیماً با پسوند “ir.” و یا تحت دامنه های مرتبه دوم (به ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه رجوع کنید) به ثبت می‌رسند.

۱. تعاریف

۱.۱ رابط‌ها:

اشخاص یـا سـازمـان‌هـایـی کـه از سوی دارنده امتیاز‌ ثبت بــه منظور انجام موارد زیر منصوب می‌شوند:

 1. رابط اداری: یعنی شخص یا سازمانی که مسؤولیت نــام دامنه را بر عهده داشته و تمامی مسایل مربوط به استعلام‌های راجع به نام دامنه برای وی ارسال می شود‌.
 2. رابط فنی: یعنی شخص یا سازمانی که مسؤولیت نگهداری فنی کارگزار نام دامنه را برعهده دارد و تمامی مسایل‌ فنی ‌و دستورالعمل‌ها می تواند برای وی ارسال شود.
 3. رابط مالی: یعنی شخص یا سازمانی که مسؤولیت رسیدگی به حساب هـر گـونه پرداختی را که بر طبق این موافقتنامه در وجه مرکز ثبت دامنه صورت می‌پذیرد برعهده دارد.

۱.۲ نام دامنه:

یعنی نـام دامنـه‌که از سوی مـرکز ثبت دامنه به دارنده امتیاز ‌ثبت واگذار می‌شود.

۱.۳ درخواست امتیاز نام دامنه:

یعنی فــرمی کــه به منظور ثبت و ضبط اطلاعـات مربوط به افراد یـا اشخاصی که متقاضی ثبت نـــام دامنــه در اینترنت هستند از سوی مرکز ثبت دامنه منتشر می‌شود.

۱.۴ مقررات دامنه:

یعنی مقررات مرکز ثبت دامنه برای ثبت دامنه و دامنه فرعی مندرج در ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه این موافقتنامه.

۱.۵ سیاست حل اختلاف مرکز:

یعنی سیاست حل‌ اختلاف در زمینه نام‌های دامنه ثبت ‌شده توسط مرکز ثبت دامنه که در پایگاه داده این مرکز قرار دارد.

۱.۶ موافقتنامه ثبت:

شامل تمامی موارد زیر:

 1. الف. فرم تکمیل شده درخواست ثبت نام دامنه
 2. ب. ضوابط و شرایطثبت نام دامنه مرکر ثبت دامنه که شامل ضمایم زیر است :
  1. ۱. ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه ,
  2. ۲. ضمیمه ۲: سیاست کیست (WHOIS) و
  3. ۳. ضمیمه ۳: هزینه ثبت .
  4. ۴. ضمیمه۴ : شیوه و مراحل تجدید .
 3. ج. قبول سیاست حل اختلاف مرکز ثبت دامنه (ضمیمه۵)سیاست حل‌ اختلاف، شیوه نامه حل اختلاف (ضمیمه ۶)شیوه نامه حل‌ اختلاف و مرجع حل اختلاف (ضمیمه ۷) مرجع حل‌ اختلاف

۱.۷ دارنده امتیاز ‌ثبت

یعنی شخص (حقیقی یا حقوقی) که امتیاز دامنه به نام وی به ‌ثبت‌رسیده است.

۱.۸ ثبت

یعنی اخذ و درج تمامی اطلاعاتی که توسط متقاضی‌ ثبت ارائه ،می‌گردد در پایگاه داده‌های مرکز.

۱.۹ هزینه ثبت

یعنی مبلغی که در جدول ضمیمه ۳: هزینه ثبت درج ‌شده و باید براساس فـــرم درخواست ثبت دامنه پرداخت گردد.

۱.۱۰ مرجع ثبت

یعنی پایگاه داده مربوط به zone یک یا چند دامنه اینترنتی، مشتمل بر نام‌های دامنه ثبت شده، نشانی ‌پروتکل‌های اینترنتی و اطلاعات مربوط به آنها.

۱.۱۱ هزینه تجدید ثبت

یعنی مبلغی که در جدول ضمیمه ۳: هزینه ثبت و ضمیمه ۴: شیوه و مراحل تجدید درج‌شده و بایستی براساس فرم درخواست تجدید ثبت نام دامنه پرداخت گردد.

۲. محدوده موافقتنامه

۲.۱

ضوابط و شرایط حاضر نسبت به هر نوع درخواستی که برای ثبت نام دامنه به مرکز ثبت یا نمایندگان وی ارائه شود، و همچنین هرنوع ثبت یا استفاده متعاقب از نام دامنه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از نام دامنه اعمال می‌گردد.

۲.۲

به محض آنکه درخواست ثبت نام دامنه تکمیل و جهت بررسی به مرکز ثبت ارائه شود، به منزله آن خواهد بود که ضوابط و شرایط حاضر برای متقاضی مفهوم بوده و با موافقت خود التزام به رعایت ضوابط و شرایط موافقتنامه ثبت را اعلام می‌دارد.

۳. هزینه‌ها و پرداخت‌

۳.۱

متقاضی ثبت‌ موافقت می‌کند که در ازای ثبت نام دامنه، هزینه ثبت و در صورت تجدید، هزینه تجدید ثبت را بپردازد.

۳.۲

تا زمانی که هزینه خدمات ارائه ‌شده به طور کامل پرداخت نشده‌باشد، هیچ تعهدی برای فعال‌کردن نام دامنه یا تجدید ثبت آن وجود نخواهد داشت.

۳.۳

تمامی پرداخت‌های مرتبط با ثبت نام دامنه یا تجدید ثبت آن غیرقابل‌عودت است مگرآنکه در این موافقتنامه به نحو دیگری قید شده باشد.

۳.۴

در صورتی‌که رابط مالی قادر نباشد پرداخت‌های سررسید شده را انجام دهد، مرکز ثبت حق خواهد داشت که نسبت به وصول هزینه مربوطه از دارنده امتیاز ثبت‌ اقدام نماید.

۳.۵

هزینه ثبت و هزینه تجدید ثبت به طرق و وسایل مقتضی و به میزانی که در بازه‌های زمانی مختلف از سوی مرکز ثبت اعلام می‌شود پرداخت خواهد شد.

۴. دقت و صحت اطلاعات

۴.۱

به منظور درخواست امتیاز نام دامنه، متقاضی ‌ثبت ملزم خواهد بود که اطلاعات درخواست‌شده در فرم درخواست امتیاز نام دامنه را ارائه نماید. مرکز ثبت سعی متعارف خود را در جهت رعایت جوانب احتیاط در حفاظت از چنین اطلاعاتی در قبال فقدان، سوءاستفاده، دسترسی غیرمجاز یا افشاءآن، و هرگونه تغییر و نابودی اطلاعات بکارخواهدبست.

۴.۲

متقاضی ثبت با تسیلم درخواست ثبت نام دامنه، به قید تضمین اعلام می‌دارد که حسب اطلاع و اعتقاد وی، هر گونه اطلاعاتی که در فرم درخواست ثبت نام دامنه مطرح‌شده به نحو صحیح و واقعی ارائه گردیده است.

۴.۳

متقاضی‌ ثبت به قید تضمین اعلام می‌دارد، هر گونه تغییری که متعاقباً در اطلاعات مطرح شده در فرم درخواست امتیاز ‌نام دامنه بوجود آید، تا حدی که لزوم رعایت دقت و صحتِ اطلاعات مطروحه در فرم درخواست ایجاب می‌کند، برطبق مقررات جاری در زمان انجام تغییرات، و در اسرع وقت به مرکز ثبت ارائه خواهد شد.

۴.۴

مرکز ثبت هیچ‌نوع تعهدی در مورد نظارت بر اطلاعات ارائه ‌شده توسط متقاضی‌ ثبت و یا در مورد دقت و صحت اطلاعات موجود نزد مرکز ثبت برعهده نخواهد داشت؛ و همچنین در موقعیتی نیست که بتواند تعیین کند آیا وضعیت موجود ناقض حقوق اشخاص ثالث هست یا خیر؛ اما بهرحال می‌تواند به اعلامات و تضمینات بیان ‌شده از سوی متقاضی‌ ثبت استناد کند. صرف ثبت نام دامنه، متقاضی را از ادعاهای معارضین بری و مصون نخواهد کرد و نامبرده مسؤولیت پاسخگویی به ادعاهای احتمالی اشخاص ثالث نسبت به نام ثبت شده را برعهده خواهد داشت.

۴.۵

درصورتی‌که موافقتنامه ثبت یا تغییرات بعدی آن حاوی اطلاعاتی نادرست و گمراه‌کننده باشد، یا دارنده امتیاز‌ ثبت در فرم درخواست ثبت نام دامنه، اطلاعاتی را که مرکز ثبت جهت اخذ تصمیم در قبول یا رد واگذاری نام دامنه به متقاضی‌ ثبت لازم و ضروری بداند مخفی و یا حذف کرده باشد، مرکز ثبت حق خود را برای لغو ثبت نام دامنه محفوظ می‌دارد.

۴.۶

ارائه عمدی اطلاعات غیردقیق و غیرقابل اتکاء از سوی متقاضی ثبت، همچنین عدم اقدام در ‌به‌روزرسانی فوری اطلاعات ارائه شده به مرکز ثبت به عمد، یا عدم اقدام در اعلام صحیح مشخصات تماس ظرف مدت پانزده (۱۵) روز از تاریخ استعلام مرکز ثبت، موجب نقض اساسی موافقتنامه ثبت بوده و مبنایی برای لغو امتیاز ثبت دامنه خواهد بود.

۴.۷

متقاضی‌ ثبت به قید تضمین اعلام ‌می‌دارد که نهایت سعی خود را به عمل ‌آورده است که احراز کند ثبت نام دامنه و یا استفاده مستقیم یا غیرمستقیم از نام دامنه موجب نقض حقوق قانونی شخص ثالث نخواهد شد.

۴.۸

متقاضی‌ ثبت به قید تضمین اعلام می‌دارد که حسب اطلاع وی، ثبت و استفاده مستقیم یا غیرمستقیم از نام دامنه موجب نقض هیچیک از قوانین و مقررات حاکم نخواهد بود.

۴.۹

درصورتی‌که استفاده از نام دامنه از سوی دارنده امتیاز‌ ثبت به شخص ‌ثالث واگذار شود، مسؤولیت ثبت و ضبط سوابق مربوط به نام دامنه و تعهدات ناشی از آن کماکان برعهده دارنده امتیاز‌ ثبت خواهد بود مگر آنکه ثبت مذکور با طی مراحل اداری به امتیاز گیرنده جدید منتقل شود.

۴.۱۰

مرکز ثبت می‌تواند به موجب اعلام هر شخص مبتنی بر عدم دقت و صحت اطلاعات ارائه ‌شده در فرم درخواست ثبت نام دامنه یا براساس بررسی‌های دوره‌ای در این زمینه، اقدامات متعارف جهت بررسی دقت و صحت اطلاعات ارائه ‌شده از سوی دارنده امتیاز‌ ثبت به عمل ‌آورد. در صورتی ‌که مرکز ثبت احراز کند که اطلاعات به نحو غیردقیق و غیرصحیح ارائه شده‌اند، اقدامات مقتضی جهت اصلاح و رفع نقص اطلاعات مذکور به عمل‌ خواهدآورد.

۴.۱۱

علی‌رغم هر گونه تغییر، باز پس دادن، لغو یا انتقال که نسبت به امتیاز ثبت نام دامنه صورت پذیرد، حقوق مکتسب مرکز ثبت در قبال نقض مقررات موافقتنامه به قوت خود باقی است.

۵. قید محرمانگی

۵.۱

به موجب ارائه درخواست ثبت نام دامنه و در صورت ثبت نام دامنه، متقاضی‌ ثبت، نماینده وی (در صورت وجود) و رابط‌های مربوطه (به شرح مندرجات بند ۱-۱) بدینوسیله رضایت خود را نسبت به درج مشخصات راجع به هویت ایشان و دسترسی به این مشخصات از طریق درج در پایگاه ‌ثبتی نام‌های دامنه WHOIS توسط مرکز ثبت، اعلام می‌کنند. موارد مشخص اطلاعات مورد لزوم، در ضمیمه ۲، و براساس اطلاعات ارائه شده در زمان ثبت درج می‌گردند. در صورتی‌که قوانین و مقررات کشوری یا مقتضیات جهانی اینترنت مستلزم افزودن موارد دیگری از اطلاعات مربوط به اشخاص در پایگاه ‌ثبتی نام‌های دامنه WHOIS باشد، دارنده امتیاز‌ ثبت حق خواهد داشت که ثبت نام دامنه خود را لغو نموده و بخش استفاده ‌نشده از هزینه ثبت دامنه را باز پس بگیرد.

۵.۲

به منظور تأمین اطلاعات راجع به ثبت نام دامنه یا مقاصد مربوطه دیگر، خدمات مشروحه پایگاه ‌ثبتی نام‌های دامنه WHOIS برای تمامی افراد و عموم قابل دسترس خواهد بود.

۶. تقدم درخواست، تقدم در ارائه خدمات

مرکز ثبت ارائه خدمات برای ثبت دامنه را بر اساس تقدم در ارائه درخواستِ ثبت نام دامنه صورت خواهد داد مگر در مواردی که محدودیت ویژه برای استفاده از نام دامنه‌‌ای موجود باشد.

۷. حق امتناع از ثبت نام دامنه

۷.۱

مرکز ثبت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که صرفاً براساس صلاحدید خود از اقدام به ثبت نام دامنه امتناع ورزد.

۷.۲

متقاضی ثبت موافقت می‌نماید که صرف تسلیم درخواست ثبت نام دامنه به هیچ‌وجه موجب تعهدی برای مرکز ثبت نخواهد بود.

۷.۳

متقاضی ثبت موافقت می‌نماید که مرکز ثبت هیچ مسؤولیتی در قبال ضرر و زیان احتمالی ناشی از امتناع مرکز ثبت از قبول درخواست متقاضی ثبت برای ثبت نام دامنه برعهده نخواهد داشت.

۷.۴

در صورتی‌که درخواست ثبت نام دامنه مورد قبول قرار نگیرد، مرکز ثبت متعهد خواهد بود که مراتب را فوراً به متقاضی یا نماینده وی اعلام کرده و هر مبلغی را که دریافت شده مسترد دارد.

۸. - سیاست حل اختلاف

درصورتی‌که نام دامنه به ثبت برسد، دارنده امتیاز ثبت موافقت می‌نماید که ملزم به رعایت سیاست مرکز ثبت در زمینه حل و فصل اختلافات باشد و این سیاست را به منزله بخشی از تعهدات ناشی از این موافقتنامه مورد قبول قرار خواهد داد. آخرین دستورالعمل مربوط به حل‌ اختلاف عبارتست از: سیاست حل‌ اختلاف و شیوه نامه حل‌ اختلاف .
دارنده امتیاز ثبت موافقت می‌نماید که هر گونه اختلافی که ناشی از ثبت و استفاده از نام‌ دامنه یا مرتبط باآن باشد، براساس مقررات مندرج در سیاست حل‌ اختلاف رسیدگی خواهد شد.

۹. نماینده‌ها

۹.۱

متقاضی ثبت موافقت ‌می‌نماید چنانچه موافقتنامه ثبت توسط نماینده وی از قبیل یک ISP یا یکی از رابط‌ها تکمیل و منعقد گردد، متقاضی ثبت در مقام اصیل در موافقتنامه، ملزم به رعایت کلیه ضوابط و شرایط موافقتنامه ثبت خواهد بود.

۹.۲

عقد موافقتنامه توسط نماینده برای متقاضی ثبت (چه از طریق پست الکترونیکی چه از طرق دیگر) و به منزله اقدام از سوی متقاضی ثبت بوده و در عین حال نماینده نیز به آن ملزم خواهد بود.

۱۰. تخلف از موافقتنامه

دارنده امتیاز ثبت موافقت ‌می‌نماید که درصورت عدم متابعت از مقررات موضوع موافقتنامه ثبت، این اقدام وی از سوی مرکز ثبت به منزله تخلف اساسی از مفاد موافقتنامه تلقی گردیده و مرکز ثبت اخطاری کتبی حاکی از شرح ‌عمل ناقض موافقتنامه برای دارنده امتیاز ثبت خواهد فرستاد. اگر ظرف مدت سی‌روز از تاریخ ارسال اخطار به پست، دارنده امتیاز ثبت مدارک و دلایل لازم و مورد قبول مرکز ثبت را که دلالت بر عدم‌تخلف وی از تعهدات کند ارائه ندهد، در این ‌صورت مرکز ثبت می‌تواند نام ‌دامنه ثبت ‌شده به نام دارنده امتیاز‌ ثبت را بدون وجود حقی برای دارنده امتیاز‌ ثبت و بدون ورود لطمه به سایر دعاوی که مرکز ثبت ممکن است به طرفیت دارنده امتیاز ‌ثبت از جهت جبران خسارات اقامه کند، فسخ و از فهرست نام ‌دامنه حذف نماید. تخلفی را که از سوی دارنده امتیاز ثبت صورت ‌می‌پذیرد نمی‌توان به‌صرف ‌اینکه مرکز ثبت پیش ‌از‌ آن نسبت بدان یا سایر تخلفات اقدام نکرده، موجه جلوه داد.

۱۱. فسخ، انتقال و تغییرات در موافقتنامه

۱۱.۱

مرکز ثبت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که بر طبق شرایط زیر نسبت به لغو یا انتقال اقدام ‌نموده یا هر نحو تغییراتی را نسبت به ثبت نام‌ دامنه به عمل‌ آورد:

 1. الف. در صورت دریافت دستورا‌العمل کتبی یا الکترونیک از دارنده امتیاز ‌ثبت یا نماینده مجاز دارنده امتیاز‌ثبت مبنی بر اقدام در این خصوص (در زمینه مقررات و روش جاری به ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه مراجعه کنید).
 2. ب. در صورت دریافت دستور از مقام قضایی یا مرجع داوری صالح نسبت به موضوع، مبنی بر اقدام در این خصوص.
 3. ج. در صورت وصولِ ‌تصمیم متخذه از سوی هیأت‌حل اختلاف اداری مبنی بر اقدام در این خصوص که در یک رویه رسیدگی اداری به طرفیت دارنده نام دامنه و بر اساس سیاستنامه حل اختلافات مرکز ثبت دامنه یا نسخه جدیدالتصویبی از آن به این نتیجه رسیده است. .

۱۱.۲

مرکز ثبت همچنین این حق‌را برای خود محفوظ ‌می‌دارد که در صورت ورود الزامات حقوقی دیگر، نسبت به لغو، انتقال یا هر گونه تغییر در ثبت ‌ِنام ‌دامنه اقدام نماید.

۱۲. محدودیت در مسؤولیت

۱۲.۱

متقاضی ‌ثبت موافقت می‌نماید که مرکز ثبت در قبال وی هیچگونه مسؤولیتی از جهت خسارات متحمله در موارد زیر بر عهده نخواهد داشت:

 1. الف. خسارت مربوط به پردازش درخواست ثبت نام ‌دامنه در مرکز ثبت؛
 2. ب. خسارت مربوط به پردازش تغییرات مجاز در ثبت مشخصات نام ‌دامنه در طی دوره ثبت؛
 3. ج. خسارت ناشی از امتناع مرکز ثبت از قبول درخواست ثبت (به غیر از استرداد هزینه‌ای که توسط متقاضی ‌ثبت به مرکز ثبت پرداخت ‌شده‌است)؛
 4. د. خسارت ناشی‌از تخلف نماینده دارنده امتیاز ‌ثبت در پرداخت هر یک از هزینه‌های ثبتی یا تجدید ثبت؛
 5. ه‍. خسارت ناشی‌از اجراء و اعمال سیاست حل اختلاف.

۱۲.۲

متقاضی ثبت موافقت دارد که مرکز ثبت تحت‌ هیچ‌ شرایطی مسؤولیت عدم ‌النفع، فقد کسب ‌و پیشه یا عدم‌ تحقق درآمدهای پیش‌بینی شده را صرفنظر از نحوه وقوع این موارد برعهده‌ نخواهد داشت.

۱۲.۳

متقاضی ثبت موافقت دارد که مرکز ثبت در قبال از دست‌دادن امتیاز ثبت و عدم ‌استفاده از نام دامنه یا به‌جهت قطع فعالیت ‌بازرگانی، یا تحمل هرگونه زیان غیرمستقیم، ویژه، ضمنی یا تبعی از هر قبیل ‌که باشد (ازجمله عدم ‌النفع) اعم‌از قراردادی یا قهری (از جمله سهل‌انگاری) یا هر نوع زیان‌ دیگری به هر نحو برعهده نخواهد داشت.

۱۲.۴

بدون ورود لطمه به مراتب مشروحه فوق، متقاضی ‌ثبت موافقت دارد که سقف هرنوع مسؤولیتی که مرکز ثبت در قبال دارنده امتیاز ‌ثبت ممکن ‌است عهده‌دار شود، از حداکثر هزینه ثبت‌ دامنه یا هزینه تجدید ثبت آن که برای دوره جاری از سوی دارنده امتیاز ‌ثبت به مرکز ثبت پرداخت‌ شده است افزون نخواهد بود.

۱۲.۵

متقاضی ‌ثبت موافقت دارد که احتمال بروز خطا در ارائه خدمات فنی وجود دارد. مرکز نیز از این وضعیت مستثنی نمی‌باشد

۱۳. جبران خسارت

دارنده امتیاز ثبت اذعان می‌دارد که مرکز ثبت، مدیران، مسئولان، کارمندان و نمایندگان وی از هر ادعایی که ناشی از یا در ارتباط با (۱) ثبت و استفاده از نام دامنه ‌یا؛ (۲) اجرای دستورات یا تصمیمات متخذه از سوی مرجع حل‌ ‌اختلاف باشد، مصون و بری می‌باشد. این‌قبیل ادعاها می‌تواند از جمله شامل ادعاهای مبتنی بر نقض حقوق ‌مالکیت معنوی، علامت ‌تجارتی یا خدماتی، نقض حق‌ برنام ‌تجاری، تضغیف علایم تجاری مشهور، دخالت قاهرانه در قرارداد یا دخالت در منافع محتمل ‌بازرگانی، یا رقابت غیرمنصفانه، افتراء و یا لطمه به حسن ‌شهرت ‌تجاری باشد. این مصونیت حتی بعد از انقضاء موافقتنامه به قوت خود باقی است.

۱۴. حقوق مالکیت معنوی

مرکز ثبت هیچگونه مسئولیتی در قبال ثبت و استفاده از نام ‌دامنه یا اطلاعاتی که به طور کلی در مرجع ثبتی نگهداری می‌شود و خصوصاً مسؤولیتی در قبال تعارض ثبت و استفاده از نام ‌دامنه با هر نوع علامت ‌تجارتی، اعم ‌از اینکه ‌علامت مزبور ثبت شده یا نشده باشد، یا در قبال تعارض با هر نوع حقوق دیگری در زمینه مالکیت معنوی برعهده نخواهد داشت.

۱۵. تغییر یا باز پس دادن نام ‌ِدامنه

دارنده امتیاز (مستقیماً یا از طریق نماینده خود) می‌تواند براساس روش‌ها و دستورالعمل‌های مقرر در مرکز ثبت مبادرت به تغییر یا باز پس دادن امتیاز ثبت نام ‌دامنه نماید (درزمینه مقررات و روش‌های مربوطه به ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه مراجعه کنید).

۱۶. خاتمه موافقتنامه

۱۶.۱

انقضای مدت موافقتنامه و عدم تجدید آن موجب خاتمه موافقتنامه می‌شود.

۱۶.۲

دارنده امتیاز می‌تواند قبل از انقضاء موافقتنامه نیز از مرکز ثبت درخواست نماید که با حذف نام دامنه از فهرست مرجع ثبتی و براساس روش‌های مقرر در مرکز ثبت در این موارد، مبادرت به فسخ موافقتنامه نماید.

۱۶.۳

درصورتی‌که در جریان ثبت امتیاز نام ‌دامنه یا تغییرات بعدی آن، تقلب اساسی صورت گرفته یا اطلاعات اساساً غیرصحیح و گمراه‌کننده ارائه شده‌ باشد، مرکز ثبت می‌تواند قبل از انقضاء موافقتنامه نیز صرفاً بنا بر صلاحدید مرکز ثبت نسبت به فسخ موافقتنامه ثبت اقدام نماید.

۱۶.۴

فسخ موافقتنامه ثبت، حقوق و تعهداتی میان طرفین که از ماهیت مستمر برخوردار باشد ایجاد نخواهد کرد و تغییر، تسلیم، باز پس دادن، لغو یا انتقال نام‌دامنه نیز باعث اسقاط حقوق مکتسبه تحت ضوابط و شرایط موافقتنامه ثبت نخواهد شد.

۱۷. واگذاری

مرکز ثبت می‌تواند موافقتنامه ثبت را واگذار نماید. دارنده امتیاز نیز می‌تواند با لحاظ مفاد ماده ۱۸ این موافقتنامه، مبادرت به واگذاری نام‌ دامنه نموده و با رعایت مقررات و روش‌های مورد اجراء و انجام پرداخت‌های مقتضی و قابل ‌اعمال در زمان واگذاری، نام دامنه را منتقل نماید. هیچ‌ روش دیگری در واگذاری مورد قبول نخواهد بود.

۱۸. تجدید یا انتقال ثبت

۱۸.۱

مرکز ثبت می‌تواند در زمان تجدید ثبت یا انتقال ثبت ‌ِنامِ‌ دامنه، مفاد و شرایط موافقتنامه ثبت را مورد تغییر قرار دهد. تمامی انتقال‌ها و تجدیدهای ثبت نام دامنه براساس مقررات موافقتنامه ثبت که در زمان انتقال یا تجدید ثبت موردعمل است، و در صورت انتقال، به نحو مورد توافق با انتقال‌ دهنده، صورت خواهد گرفت. به محض انتقال ثبت نام دامنه، مفاد بند ۲-۲ در خصوص انتقال گیرنده جاری خواهد شد.

۱۸.۲

به محض انقضاء موافقتنامه ثبت، دامنه مورد نظر وضعیت معلق خواهد یافت مگر آنکه پیش از آن ترتیبات لازم برای تجدید ثبت یا لغو ثبت صورت پذیرفته باشد. پس از انقضاء، به دارنده قبلی امتیاز نام دامنه یک مهلت ارفاقی یک ماهه داده می شود تا در این مدت بتواند نسبت به تجدید یا لغو امتیاز ثبت اقدام نماید. شرایط رفع تعلیق در ضمیمه ۴: دستورالعمل تمدید مندرج است.

۱۹. قانون حاکم

این موافقتنامه ثبت و هرگونه تفسیر آن از جمیع جهات تحت حکومت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

۲۰. اختلافات فی‌مابین مرکز ثبت و دارنده امتیاز

هرگونه اختلافی که ناشی از، یا مرتبط با موافقتنامه ثبت یا اصلاحات بعدی آن باشد از قبیل عقد موافقتنامه، اعتبار، تأثیر الزام‌آور، تفسیر، اجراء، نقض یا فسخ موافقتنامه ثبت یا دعاوی غیرقراردادی، .... ، توسط دادگاه‌های جمهوری اسلامی ایران مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

۲۱. ابلاغ‌ها

۲۱.۱

به غیر از مواردی که به نحو دیگری در این موافقتنامه مقرر شده باشد، هر گونه اخطاری که باید بر طبق این موافقتنامه ثبت ابلاغ گردد فقط درصورتی‌که به صورت دستی یا از طریق خدمات پستی که هزینه آن از قبل پرداخت‌ شده یا از طریق فاکس و یا ای‌میل به نشانی و شماره شناخته ‌شده مخاطب ارسال شود، ابلاغ ‌شده محسوب است. نفوذ و تأثیر اخطار در صورتی ‌که به طور دستی تحویل داده شود در زمان تسلیم، در صورت ارسال از طریق فاکس یا ای‌میل در زمان ارسال و در صورت ارسال از طریق پست ۱۰ روز بعد از تاریخ تحویل به پست محسوب است.

۲۱.۲

هر گونه اخطار مربوط به اختلافات حاصله که براساس سیاست حل اختلاف برای دارنده امتیاز ارسال می‌گردد، در صورت ارسال از طریق ای‌میل به نشانی رابط اداری به نحو مندرج در درخواست ثبت نام دامنه، ابلاغ معتبر محسوب می‌گردد.

۲۲. عدم وجود رابطه نمایندگی

هیچیک از مفاد این موافقتنامه ثبت نبایستی به نحوی تعبیر و تفسیر گردد که حاکی از رابطه نمایندگی، مشارکت یا اقدام مشترک از سوی مرکز ثبت و دارنده امتیاز یا بین دارنده امتیاز و شخص ثالث تلقی گردد.

۲۳. قابلیت انفکاک موافقتنامه

در صورتی‌که هریک از مفاد این موافقتنامه ثبت بر طبق قانون حاکم یا براساس تصمیم مقتضی از سوی دادگاه غیرقابل ‌اجراء یا غیر معتبر تشخیص داده شود، این امر تأثیری بر سایر مقررات مندرج در این موافقتنامه نداشته و همچنان لازم‌الاجراء تلقی می‌گردند. مرکز ثبت نهایت سعی خود را مبذول خواهد داشت که حداکثر ظرف مدت یک (۱) ماه از تاریخ غیرقابل‌ اجراء شدن مقررات مذکور نسبت به اصلاح آن و جایگزینی با مقررات معتبر و قابل ‌اجراء به نحوی که اهداف اولیه مرکز ثبت را برآورده نماید اقدام لازم را اتخاذ کند.

۲۴. عناوین مندرج در موافقتنامه

عناوین به کار رفته در این موافقتنامه صرفاً جهت سهولت ارجاع به موضوعات مربوطه در این موافقتنامه درج گردیده و براین اساس تأثیری بر نحوه تفسیر مفاد موافقتنامه نخواهد داشت.

۲۵. توافق نسبت به تمامیت موافقتنامه

متقاضی موافقت دارد که این موافقتنامه ثبت توافق کامل و انحصاری فی‌مابین دارنده امتیاز و مرکز ثبت در زمینه ثبت نام دامنه می‌باشد. قبول موافقتنامه حاضر به منزله لغو کلیه توافقات و تفاهماتی است است که ممکن است پیش از این به موجب عرف، رویه، خط‌مشی یا سابقه حاصل شده باشد. به غیر از مواردی که در این موافقتنامه ترتیب دیگری حاصل شده باشد، هیچ‌گونه تغییری در این موافقتنامه بدون حصول توافق کتبی و امضاء شده از سوی دارنده امتیاز ثبت یا نمایندگان مجاز دارنده امتیاز و مرکز ثبت معتبر نخواهد بود.